Новина

01.12.2018 09:00 | Автор:  Прес-служба ДП "Соснівське лісове господарство"
Загальні новини


Безпілотник на службі у лісівників

Лісоводи ДП «Соснівський лісгосп» постійно дбають не лише про стан лісових насаджень, а й ефективно використовуючи у своїй роботі новітні розробки у сферіIT - технологій.
Для вирощування сіянців і саджанців у лісгоспі придбали надсучасну теплицю площею 450 кв.м., з автоматичним піддувом повітря між подвійними термоплівками з автоматичним регулюванням температури і вологості повітря. Це забезпечує надійну термоізоляцію влітку від перегріву, а взимку від морозів.
На рубках догляду для проведення трелювання деревини та механізованих доглядів у розсадниках куплено новий міні-трактор МТЗ 320.
Останнє придбання – це безпілотний літальний апарат (БЛА) квадрокоптер DJI Phantom2 Vizion Plus.
Ще у 2010 році у Соснівському лісгоспі першими на Рівненщині придбали і встановили сучасну кольорову відеокамеру ВПК 1200. Розмістили її на вежі на висоті 50м., що дозволило наглядати за лісовими масивами в радіусі до 25 км. Свою ефективність камера довела дуже швидко, а витрачені кошти окупилися за рік. Після цього було придбано ще дві камери. Завдяки радіоканалу, якісний відеосигнал поступав на центральний монітор диспетчерського пункту лісгоспу, а отже всі лісові масиви знаходяться під постійним відеонаглядом.
Аналізуючи роботу цих відеокамер за два сезони, у лісгоспі прийшли до висновку, що для точного визначення місця та площі поширення пожежі, оцінки ситуативного плану, цього недостатньо. Тому було прийняло рішення придбати сучасний безпілотний літальний апарат виробництва, який пересувається із сучасною відеокамерою на борту. Якісний об’єктив на 14 МП, із сучасним трьохосьовим гіростабілізатором дає змогу розгледіти пожежу з будь-якого місця зльоту і визначити точні GPS-координати. Це особливо важливо для низових пожеж, коли дим не піднімається у верх, а стелеться над землею. З допомогою БЛА можна ефективно координувати гасіння пожеж, точно визначати площу пожежі, задіювати його в охороні лісу від лісопорушників, роботи якісні фото та відео докази.
Зараз у лісгоспі працюють над розробкою комп’ютерної програми, яка дозволить аналізувати фотографії особливо цінних ділянок лісу, насамперед території ПЗФ, які були зроблені через певні проміжки часу, з метою виявлення самовільних рубок.
Неоціненні можливості БЛА під час проведення ревізії лісових обходів, перевірки якості виконання лісогосподарських та лісокультурних робіт. Широкі можливості квадрокоптера при проведенні таксації лісу. Завдяки БЛА таксатор може зекономити чимало часу, а найголовніше – провести таксація важкодоступних лісових урочищ.
Управління квадрокоптером здійснюється за допомогою пульта та смартфона або планшета з програмним забезпеченням DJI - в режимі онлайн. Управління БЛА та камерою здійснюється через Wi-Fi сигнал в радіусі до 700 м. камера може рухатися на 90 градусів, що дає змогу робити якісні фото, відео матеріали панорамного або планового типу.
На сьогодні усі можливості використання БЛА в лісовому господарстві лише вивчаються. Вже навіть з’явилися шляхи удосконалення його роботи. Є можливість збільшити радіус дії пульта управління до одного кілометра, встановивши додаткове обладнання можна отримати якісний відео сигнал в режимі онлайн до одного кілометра. Можна програмувати політ БЛА по GPS координатах на 16 точок і запрограмувати фотографування на заданій висоті на кожній точці. Після чого БЛА повертається сам на точку зльоту.