Новина

01.12.2016 08:00 | Автор:  Прес-служба ДП "Соснівське лісове господарство"
Загальні новини


Живуть і працюють для століть

Ці слова належать поетові Максимові Рильському. І вони, як нікому іншому, присвячені лісівникам. А нагадав рядки великого поета голова Березнівської райдержадміністрації Микола Мельник під час відзначення професійного свята у ДП «Соснівське лісове господарство». Воно ось уже 16 років проходить традиційно, але нестандартно, коли колектив очолив Петро Белюшко. А в цьому році держлісгосп відзначає ще й 75-ту річницю з часу свого заснування. Очільник району Микола
Мельник і заступник голови Березнівської райради Людмила Пилипчук привезли грамоти та подяки для лісівників. Керівництво держлісгоспу доповнило моральні стимули ще й грошовими преміями. Й люди цього заслужили, бо показники всіх 10-ти підрозділів держлісгоспу ще поліпшились. Тут навчились виконувати не тільки належні роботи, але й переробляти деревину, озеленювати подвір’я установ і приватних територій, створюючи ошатні ландшафти. А скільки побудовано добротних доріг, іноді кращих за державні.
– Всі наші досягнення працівники держлісгоспу знають, – сказав у вітальній промові Петро Сергійович Белюшко. – І вони є завдяки вашій щоденній, сумлінній праці, аби мати достойну заробітну плату, вчасно сплачувати податки державі, бо ми державні працівники.
Директор розповів про соціально-економічні зміни, про капітальні ремонти в Соснівському та Щекичинському лісництвах. Продовжується ремонт автогаражів, оновили територію головного офісу. В кожному підрозділі щось змінилось, доповнилось або оновилось. За вісім місяців тут реалізували продукції на 84 мільйони гривень і заплатили у бюджети різних рівнів 18 млн грн.
Чимало зроблено для пожежної безпеки. В держлісгоспі придбали безпілотник, який дає можливість реально стежити за кожним квадратом лісового масиву. До речі, під час урочистостей було продемонстровано роботу безпілотника, який витав у повітрі захмареного неба.
Петро Белюшко наголосив на тому, що колективу й надалі треба розвиватися, підвищувати продуктивність праці. Адже рухаємось у Євросоюз, тож треба дотримуватись міжнародних сучасних стандартів. Така праця гідно мотивується. Всім, хто заслужив, до високої зарплати додаються ще й премії та доплати за вислугу. Директор нагадав і про те, що цей рік був важким не лише у плані соціально-економічного розвитку. Аномальна погода змусила людей бути насторожі лісу і вдень, і вночі. І тільки таким чином вдалося зберегти спільне багатство – ліс.
Ще одна сторінка в діяльності колективу – допомога воїнам АТО. Це особливо відзначила заступник голови райради Людмила Пилипчук. Всіх учасників АТО, а їх в колективі близько десятка, також відзначили почесними грамотами та преміями. Серед нагород чимало з Держагентства лісових ресурсів України. Серед них ініціатор впровадження технічного засобу – безпілотника – головний лісничий Роман Банацький. Та найпочеснішою нагородою, можна стверджувати що й в області позаздрять, перше місце в Україні лісничого Володимира Яніцького. Він переміг у змаганні серед 224-х найкращих представників лісгоспів.
А тим часом ведуча дійства, голова профкому Ірина Рибак за чітким сценарієм запрошує до виступів і нагороджень членів колективу. Їх близько сотні. Грамоти, подяки, премії – це ще одне визнання і мотивація працювати краще, дбати про спільне майно держпідприємства. Але, як зауважив голова райдержадміністрації Микола Мельник, соснівці ще раз довели, що вони вміють не тільки добре працювати, але й відпочивати. Один за одним змінюються художні номери у виконанні місцевих школярів, працівників лісгоспу. Завершується урочиста частина, вручені всі нагороди за працю. І тут рясний вересневий дощ стає господарем ситуації. Якраз нагода з’їсти кулешу, підкріпитися. Адже попереду ще змагання з вижимання гирі, підтягуванні на перекладині, армреслінгу, перетягуванні линви, футболу, волейболу.
Знову посміхається сонечко серед густих темно-синіх хмар і спортивна площадка загуділа. Одразу в кількох місцях розпочалися поєдинки. Та, точніше, продовжилися, бо на неділю залишили лише фінальні двобої. Протягом тижня уже визначилися кращі. Лісівники хлопці міцні, тож ніхто не хоче поступитися суперникам. Особливо це помітно в перетягуванні линви. У фіналі з цього виду команда переробного цеху таки виборола першість.
Вже традиційно змагаються в цей день і кулінари. Чудові короваї і торти відзначені серйозними грошовими винагородами. Здається, ні про кого не забули. Тож можна спробувати всі принади української кухні.
Добігав до кінця 20-й день вересня 2015-го року. Він запам’ятається всім працівникам Соснівського держлісгоспу, членам їхніх родин, односельчанам. Всім, хто того дня взяв участь у відзначенні професійного свята. Тих, хто живе і працює для століть.